Kanal7 Facebook Kanal7 Twitter
Kanal 7 Yayın Akışı Kanal 7 Reklam
 
           
 
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  
  Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Genel Tanıtım Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Künye Bilgileri Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Özel Haberler Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Fragman Kanal 7 Anasayfa
 
İSRAF VE HZ. MUHAMMED’İN İSRAF HAKKINDAKİ TUTUMU

Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımıyla ekrana gelen Önden Gidenler’de bu hafta; israf konusu, Hz. Muhammed’in ve ailesinin israf hakkındaki tutumu ve Hz. Muhammed’in sade hayatı konuşulacak. Döngeloğlu programda, Hz. Muhammed’in vefatını haber veren sureyi, İsra suresinde bahsedilen şeytanın kardeşlerinin kimler olduğunu anlatacak. Programın bu haftaki konuğu, Fatih Kur’an Kursu Hafızı Gökhan Ergun olacak.

İslam dininin önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantılarının anlatıldığı ‘Önden Gidenler’de bu hafta, israf konusu konuşulacak. Programda; Hz. Muhammed’in israf hakkındaki tutumu, sade hayatı, ailesinin israftan kaçınması ve abdest alırken suyun israf edilmemesi konuları aktarılacak. Ömer Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in vefatını haber veren sureyi, İsra suresinde anlatılan şeytanın kardeşlerinin kimler olduğunu, Hz. Vahşi’nin İslam girmesini sağlayan ayeti ve nelerin israfa girdiğini anlatacak. Programda, “Kıyamet günü kul Allah’a nelerin hesabını vermeden mahşer meydanından ayrılamayacak? Nasr suresi nazil olduktan sonra Hz. Muhammed her gün 100 defa hangi tesbihi okumuştur?” soruları cevap bulacak. Programın stüdyo konuğu Fatih Kur’an Kursu Hafızı Gökhan Ergun, Kur’an-ı Kerim kıraati ile izleyenlere manevi bir gece yaşatacak.

 
 
   
 
 
 
-
-
-
-
-
-
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
Dizi 'Hayat Dediğin'
Dizi 'Zeynep'
HAYAT DEDİĞİN 'Beyaz Gelincikler'
HAYAT DEDİĞİN 'Kara Yılan'
HAYAT DEDİĞİN 'Rüya'
HAYAT DEDİĞİN 'Tek Küpe'
HAYAT DEDİĞİN 'Yavru Köpek'
HAYAT DEDİĞİN 'Yetimler'
HAYAT DEDİĞİN 'Yol Ayrımı'
Yaşam
Tartışma
Sağlık
Eğlence
Ekonomi
Belgesel
Spor
Foto Galeri
Video Galeri
 
 
Teknik Erişim
Reklam
Basın
Bize Ulaşın
 
  Web Tasarım ve Yazılım

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player. Kanal 7

Kanal7 Canlı İzle