Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti

 

22 Mayıs 2018, Salı

İSLAM’DA DİN KARDEŞLİĞİ

Ramazan ayının bereket ve huzurlu atmosferini evlere taşıyan Sahur Vakti sahur sofralarına konuk olmaya devam ediyor. Sahur Vakti’nde bu gece sahabe hayatlarından örneklerle İslam kardeşliği üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Ramazan ayının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti izleyicilerini sahurda yalnız bırakmıyor. Sahur Vakti’nde bu gece sahabe hayatlarından anlatılacak örneklerle din kardeşliğinin önemi ele alınacak. Döngeloğlu, özellikle son yıllarda İslam ülkelerinde yaşanan savaşları yenebilmek için Müslümanların göstermesi gereken hassasiyeti ve beraberliği canlı yayında izleyiciye aktaracak.

Programda ayrıca Huneyn savaşı sonrasında insanların dünya malı karşısındaki tutumlarının sınandığı yer olarak bilinen ve sadece sahabelerin Hz. Muhammed’i savaş ganimetlerine tercih etmesi olayının yaşandığı Cirane Mescidi’nin öyküsüne de yer verilecek. Programın bu geceki konukları ise kalpleri huzura erdirecek ilahileriyle Grup Dergah olacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te Kanal 7’de…

***

RAMAZAN BEREKETİ SAHUR VAKTİ’NDE

On bir ayın sultanı Ramazan ayının sevinci Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Kanal 7’nin sevilen ismi Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Sahur Vakti Ramazan’ın coşkusunu Başakşehir Sular Vadisi’nden ekranlara taşıyor.

Bir Ramazan klasiği haline gelen Sahur Vakti bu yıl da izleyicilerini sahurda yalnız bırakmıyor. Ramazan ayının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti Başakşehir Sular Vadisi’nden canlı yayınla sahur sofralarını şenlendiriyor. Oruç tutmaya hazırlananların manevi güç bulduğu Sahur Vakti, merak edilen sorulara Kur’an-ı Kerim ve hadisler ışığında yanıt arayıp, İslamiyet’in önemli olaylarını izleyiciye aktarıyor. Ömer Döngeloğlu, Allah’ın insanlara bahşettiği bu mübarek ayın faziletlerini Sahur Vakti’nde anlatıyor. İslamiyet’in doğuşundan yayılışına yaşananların ele alınacağı Sahur Vakti, dini doğru yaşamak için özen gösterilmesi gereken hususlara yer veriyor.

Müslümanların bolluk ve bereketle taçlandırıldığı bu mübarek ayın faziletleri, izleyicilerin akıllarına takılan sorular, bu mübarek ayda sunulan fırsatları değerlendirmek için yapılması gerekenler Sahur Vakti’nde ekrana getiriliyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te canlı yayınla Kanal 7’de…

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE