Türk Filmi ‘Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’

TÜRK İŞİ UZAY MACERASI

1982 yapımı “Dünyayı Kurtaran Adam” filminin devamı niteliği taşıyan ve yine başrolünde Cüneyt Arkın’ın yer aldığı 2006 yapımı “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” adlı komedi – bilim kurgu filmi bu akşam Kanal 7’de ekrana geliyor. Filmde uzaya kaçırılan ikiz kardeşini bulmak için uzay macerasına atılan Türk astronotun maceraları anlatılıyor.

Yıl 2055… Dünyayı Kurtaran Adam’a yenilen Uga, intikamını almak için dünyaya gelir ve bir zamanlar onu alt eden adamın oğlu Zaldabar’ı kaçırır. Uga, Zaldabar’ın bir ikiz kardeşi olduğunu bilmemektedir. Dünyayı Kurtaran Adam da kaçırılan oğlunun ardından uzaya çıkmış, yollara düşmüş, uzayın derinliklerinde kaybolmuştur. Aradan yıllar geçer, bu arada uzaya giden ilk Türk Gökmen uzayda kaybolmuştur ve ondan haber alınamamaktadır. Dünyada kalan ve astronot olarak yetiştirilen Dünyayı Kurtaran Adam’ın diğer oğlu Kartal, Gökmen’i bulmak için görevlendirilir ve onu bulmak için uzaya gider. Gökmen’i arayan Kartal, uzun aramalardan sonra tesadüfen Lunatika adlı gezegende babası Dünyayı Kurtaran Adam’ı ve Gökmen’i bulur. Gökmen ve arkadaşları bu gezegende saklanmaktadır. Lunatika denen gezegende hem uzayda kaybolmuş olan Gökmen’i hem de babası Dünyayı Kurtaran Adam’ı bulan Kartal’ı sıra dışı olaylar ve maceralar beklemektedir. Kötü ve acımasız bir uzaylı olan Uga tarafından kaçırılan ve kötü bir adam olarak yetiştirilen Zaldabar ile dünyada kalan ve astronot olarak yetiştirilen ikiz kardeşi Kartal uzayda karşılaşacaktır.

Yönetmen: Kartal Tibet, Yapımcı: Şenol Zencir, Kemal Kaplanoğlu, Cengiz Çağatay, Senarist Murat Boyacıoğlu, Oyuncular: Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, Deniz Seki, Ayşen Gruda, Sinem Kobal, Pascal Nouma, Müzik: Garo Mafyan, Görüntü Yönetmeni: Tolga Kutlar, Türü: Aksiyon/Komedi/Bilim Kurgu, Yapım yılı: 2006, Türkiye, Süre: 110 dk.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE