TV Filmi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz İzle

KARADENİZ’İN HIRÇIN DALGALARINDA VE İZBE ZİNDANLARINDA GEÇEN BİR YİĞİTLİK DESTANI

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ türküsünden yola çıkılarak film Karadeniz dağlarında ve zindanlarında ömür tüketen Eşkıya Sandıkçı Şükrü’nün yiğitlik dolu hikayesini anlatıyor. Türkünün aslına bağlı kalınarak çekilen film, Rize’nin yeşille mavinin iç içe geçtiği mekanlarında ve Sandıkçı Şükrü’nün bir dönem işkenceler çektiği, türküde de adı geçen Sinop zindanlarında çekildi.

Sandıkçı Şükrü bir düğünde kardeşini yaralayan Abdi Ağa’nın uşağını oracıkta vurur. Hapishaneye düşen Sandıkçı Şükrü bir süre sonra arkadaşlarıyla birlikte hapishaneden kaçar ve dağa çıkar. Ardından karısı Fadime’yi elinden almak isteyen birisini de öldürmesiyle, Sandıkçı Şükrü’nün adı daha da yaygınlaşır. Fakirlere dokunmadan zenginlerle mücadele etmesi yüzünden halk tarafından giderek sevilmeye başlar ve desteklenir.

Zamanla adı yiğit bir eşkıyaya çıkan Sandıkçı Şükrü, bir gün arkadaşıyla birlikte otururken, ansızın zaptiyeler çevresini sarar. Zaptiye Çavuşu Abbas Çavuş, Sandıkçı’nın teslim olmasını ister, ancak Sandıkçı kabul etmeyerek Abbas Çavuş’tan çekip gitmelerini ister. Zaptiye Çavuşu bunu kabul etmeyince çatışma çıkar. Sandıkçı ve kardeşi, Zaptiye Çavuşu ile birkaç zaptiyeyi öldürerek kayıplara karışır.

Dağların yiğit eşkıyasını sonu hüzünle biten zor bir serüven beklemektedir.  Sandıkçı Şükrü haince kurulan pusudan sağ çıkabilecek mi?  Karadeniz’de geçen bir yiğitlik destanı ‘ Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ Kanal 7’de.

Yönetmen: Ahmet Sönmez
Senaryo: Hayriye Ersöz
Müzik: Fatih Ihlamur
G.Yönetmeni: İbrahim Çaltılı
Oyuncular: Ayhan EROĞLU, Nur SOYCAN, Hasan KARCI, Neşe ARDA, Ali SAĞ, Murat YAVUZ, Cengiz SAMSUN

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE