TV Filmi ‘Sır’

GEÇMİŞİ İLE YÜZLEŞMEKTEN KORKAN BİR KADIN

Üvey aile yanında büyüyen ve sonrasında güzel bir hayat kuran genç bir kadının geçmişi ile yüzleşme korkusu ile giriştiği mücadelenin anlatıldığı “Sır” adlı TV Filmi Kanal 7’de.

Yıllar önce kocasından boşanan Zehra iki oğlu ile bir villanın mutfağında işe başlar. Oğulları Yaman ve Yağız hem okula gitmekte hem de boş vakitlerinde annelerine yardım ederler. Villanın sahibi Faruk, eşi Selma, kızları Damla ve Leyla ile mutlu bir hayat yaşamaktadırlar. Ailenin ilk tanıştığı gün Zehra, Selma’ya kendisini bir yerden hatırladığını söylemesi ile ufak bir gerginlik yaşanır. Bu olay sonrası Selma eşine yardımcılarını evden göndermesi için olmadık bahanelerle baskı yapmaya başlar. Aslında Selma’nın korktuğu geçmişi yakasına yapışmıştır. Evlatlık olarak büyüyen Selma, bir tartışma sırasında üvey babasını yaralar ve artık bir daha geri dönmemecesine evi terk eder. Bir süre sonra Faruk’la evlenerek güzel bir hayata ve aileye kavuşur.

Ailenin küçük kızı Leyla yrüme engelli bir kızdır. Ailesi hastalığından ötürü sürekli küçük kızı korumacı bir yaklaşımla yetiştirdiğinden ötürü hayata küsmüştür. Fakat Leyla ile yardımcılarının oğlu Yaman kısa sürede anlaşır ve birlikte hayatın güzelliklerini görmeye çalışırlar. Bu durum Yaman’ın ağabeyi Yağız’ın hoşuna gitmez. Evin büyük kızı Damla’nın çocuklara şımarık ve alaycı şekilde davranması Yağız’ı rahatsız etmektedir. Bu durum küçük çocuğun aileye karşı içten içe nefret etmesine neden olmaktadır. Bir gün Faruk kızı Damla’nın çocuklara kötü davranmasına şahit olur ve kızına bahçede iş yaptırır ve özel derslere Yağız ve Yaman’ın da katılmalarını sağlar. Bu durumlar Damla’yı özellikle de Selma’yı iyice çileden çıkartır. Bu duruma son vermek için Selma, Yağız’a iftira atmayı bile planlar fakat işler onun istediği gibi gitmeyecektir.

Yönetmen: Betül Durmuş
Yapımcı: Armağan Pertez
Yapım Sorumlusu: Damla Sevipten
Oyuncular: Neslihan Aka, Deniz Mert, Berat Efe Parlar, Merve Ateş, Batuhan Kanbak, Filiz Hizarcı, Arzu Açıkgöz, Burak Timorcu, Serdar Kulmaç
Yapım: 2013-Kanal 7

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE