Cuma Sohbetleri


21 Ekim Cuma

SABIR TİMSALİ HZ. EYÜP’ÜN İMTİHANI

Dini konularda akıllara takılan soruların Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt bulduğu Cuma Sohbetleri’nde bu hafta; başına gelen sıkıntılara gösterdiği sabrı ile tüm insanlığa örnek olan Hz. Eyüp’ün hayatı anlatılacak.

İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin incelikleri, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla ekrana gelen Cuma Sohbetleri’nde anlatılıyor. Programda bu hafta, Hz. Eyüp’ün yakalandığı hastalığa karşı gösterdiği sabır ve iman gücünden bahsedilirken Hz. Eyüp’ün bu sıkıntılara göğüs germesine yardım eden hanımı ile ilişkisinden söz edilecek.

Programda ayrıca ‘’Peygamberlerin hepsi Allah elçisi midir? Hz. Muhammed, mümini niçin yeşil ekine benzetiyor? Gaflet ne demektir, bütün günahlar gafletle mi işlenir? İmanın tazelenmesi gerekir mi? Kur’an okumanın fazileti ve sevabı nedir? Hz. Lokman’ın oğluna verdiği öğütler nelerdir?‘’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

***

CUMA GÜNÜNÜN FEYZİ KANAL 7’DE YAŞANIYOR

Kanal 7 ekranlarının büyük beğeniyle takip edilen programı Cuma Sohbetleri Cuma günlerinin nurunu ekrana taşımaya devam ediyor. Başarılı sunucu Muhsin Bay’ın sunumu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde dini konularda akıllara takılan sorular Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt buluyor.

Ekranların sevilen programı Cuma Sohbetleri dini konularda bilinmesi gerekenleri, Kanal 7’de ele alıyor.  İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin püf noktaları emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılıyor. İzleyicilerden gelen sorular, toplumda yaşanan gelişmelerin dini boyutları, İslam tarihinde iz bırakan olaylar her hafta canlı yayında Kur’an-ı Kerim ve hadisler ışığında değerlendiriliyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

 

 

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Muhsin Bay

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Havva Handan Karadeniz

Program Sunucusu: Muhsin Bay

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE