Dünyanın Tadı

22 Temmuz 2017 Cumartesi

MAKARNANIN EN GÜZEL HALİ DÜNYANIN TADI’NDA
Kanal 7 ekranlarının sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum’un yapımcı ve yönetmeni Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programı ile dünya mutfağına giriyor. Dünyanın dört bir köşesinden farklı lezzetlerin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta deniz ürünleriyle, makarnasıyla, pizzasıyla ünlü Sicilya mutfağına girecek.

Dünya üzerindeki en eski mutfak kültürlerinden günümüze kadar gelip birçok ülkenin sofralarına girmeyi başaran meşhur yemeklerin yapımı Yasin Esirgenç tarafından Dünyanın Tadı’nda tanıtılıyor. Dünyanın Tadı bu hafta Akdeniz’in en büyük adası Sicilya’dan evlere konuk olacak. Esirgenç, Akdeniz esintilerinin hakim olduğu zengin Palermo mutfağından farklı tariflerle izleyici karşısına çıkacak. Palermo’da meşhur olan lezzetleri merak eden Yasin Esirgenç, İtalya’nın en önemli lezzetlerinden olan ‘canolinin’ tadına bakacak. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra soluğu makarna atölyesinde alacak. Büyük küçük herkesçe çok sevilen makarnanın yapımına şahitlik eden Esirgenç, izleyicileri için tüm püf noktalarını not alacak. Birçok çeşidi bulunan makarnanın en lezzetli halleri Dünyanın Tadı ile ekrana taşınacak.

Yasin Esirgenç daha sonra Palermo sokaklarını gezecek. Farklı sokak lezzetlerinin izini süren Esirgenç, karşılaştığı lezzetleri denerken kahkaha dolu anlara imza atacak.

Merak edilen dünya mutfaklarından, farklı yemek kültürlerinden muhteşem görüntüler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:00’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

****

DÜNYANIN TADI KANAL 7’DE

Kanal 7 ekranlarının sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum’un yapımcı ve yönetmeni Yasin Esirgenç’in sunacağı, minik gezgin oğlu Yakupcan’ın eşlik edeceği ’Dünyanın Tadı’  her Cumartesi Kanal 7’de… Uzakdoğu’nun egzotik lezzetleri, Balkanların kendine has mutfağı ve dünya mutfağına dair tüm merak edilenler ‘Dünyanın Tadı’ ile ekrana gelecek.

Dünya üzerindeki en eski mutfak kültürlerinden günümüze kadar gelip birçok ülkenin sofralarına girmeyi başaran meşhur yemeklerin yapımını Yasin Esirgenç ile minik gurme Yakupcan tanıtacak. Baba oğul ikilisi dünyanın her köşesini adım adım gezerek ilginç lezzetleri tanıtacak, birbirinden farklı yemek tariflerini izleyicilerle paylaşacaklar.

Yasin Esirgenç’in hazırlayıp sunacağı programda baharatlı soslu yemekler, deniz ürünleri ile meşhur ülkelerin farklı tatları izleyicilerle buluşacak. Merak edilen dünya mutfakları, yemek kültürleri muhteşem görüntüler eşliğinde izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak. Hem bilgileneceğiniz, hem de eğleneceğiniz Dünyanın Tadı programı dünya mutfaklarının en seçkin örneklerini ekrana getirecek. Yemek alışkanlıklarının günlük yaşama etkisi, Türk mutfağı ile dünya mutfağı arasındaki benzerlikler ve farklılıklara dair merak edilen her şey Dünyanın Tadı’nda olacak.

Dünya mutfaklarından ilginç lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:00’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE