Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

27 Ekim Perşembe

ADALET SAVUNUCUSU HZ. ÖMER’İN HAYATI

İslamiyet’i aslına uygun yaşamak ve öğrenmek isteyenlere Asr-ı saadetten yola çıkarak tavsiyelerde bulunan ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de bu hafta adaletli kararları ve ahlakı ile İslam toplumuna örnek olan Hz. Ömer’in hayatı anlatılacak.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla ekranlara gelen ‘Önden Gidenler’in bu haftaki bölümünde; herhangi bir konuda karar verirken ya da halk ona danıştığında kişilerin mevkilerini önemsemeksizin herkese eşit muamele gösteren Hz. Ömer’in, doğumundan ölümüne kadar İslam’a yaptığı hizmetler üzerine konuşulacak. Adalet timsali, İslam halifesi Hz. Ömer’in çocukluğu, mizacı ve kişilik özellikleri, Hz. Ali’nin kızı Ümmü Gülsüm ile evliliklerine dair merak edilenler Önden Gidenler’de olacak.

Bununla birlikte “Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler” sözü ile Müslümanlara paylaşımcılık konusunda öğütler veren Hz. Ömer’in, İslam’ı kabul edişi, namaza verdiği öneme değinilecek.

Programda ayrıca gönüllere dokunan ilahileri ile Recep Bilgiç konuk olacak.

İslam tarihinin önemli olaylarının ekrana taşındığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:00’de canlı yayınla Kanal 7’de.

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

İslamiyeti aslına uygun yaşamak ve öğrenmek isteyenlere Kur’an-ı Kerim ve Asr-ı saadetten yola çıkarak tavsiyelerde bulunan ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’ Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor.

Asr-ı saadette yaşananların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Ömer Döngeloğlu’nun kendine özgü anlatımıyla ekranlara gelen ‘Önden Gidenler’de; Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle, Hz. Muhammed’i görme şerefine erişen sahabelerin yaşamlarından kesitlerle İslam’ın bilinmeyenlerine ışık tutulacak. Tarihin tozlu sayfalarında kalanların gün yüzüne çıkarıldığı  ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de izleyicilerden gelen sorulara da Kur’an-ı Kerim rehberliğinde cevap aranıyor.

İslam tarihinin önemli olaylarının ekrana taşındığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:00’de canlı yayınla Kanal 7’de.

 

 

 

 

 

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Fatma Güngör

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Kübra Başer

Sunucu : Ömer Döngeloğlu

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE