Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

 

22 Mart 2018, Perşembe

REGAİP KANDİLİ VE ÜÇ AYLAR ÖNDEN GİDENLER’DE KONUŞULACAK

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları ve İslam tarihine dair merak edilen tüm sorular Önden Gidenler ile ekrana taşınmaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu bu hafta Müslümanlar için büyük önem taşıyan üç aylar ve Regaip Kandili hakkında bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktaracak.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has üslubuyla ekrana gelen ‘’Önden Gidenler’’ dini konularda akıllara takılan konuları ele alıyor. Önden Gidenler’de bu akşam mübarek üç aylar ve üç ayların müjdecisi Regaip Kandili hakkında merak edilenlere yer verilecek. Döngeloğlu, ‘Recep, Şaban ve Ramazan ayı İslamiyet için neden önemlidir? Bu aylarda hangi ibadetleri yapmak gerekir? Regaip Kandili’nin Müslümanlar için anlam ve önemi nedir? Mübarek Regaip Kandili’nde yapılacak ibadetler nelerdir?’ sorularını canlı yayında yanıtlayıp gecenin maneviyatını öne çıkaran dualarla izleyicilerin gönüllerinin pasını silecek. Programda ayrıca Grup Dergah seslendirecekleri ilahilerle gecenin huzurunu ekrana taşıyacak.

Tarihin tozlu sayfalarında kalanların gün yüzüne çıkarıldığı ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de izleyicilerden gelen sorular da cevaplanıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana geldiği ‘’Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’’ Perşembe 23:15’te canlı yayınla Kanal 7’de…

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların cevap bulduğu ‘’Önden Gidenler’’ her Perşembe Kanal 7 izleyicisi ile buluşuyor.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has üslubuyla beğeni toplayan programı ‘’Önden Gidenler’’ Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor. Gerçek İslamiyet’i Kur’an-ı Kerim’i temel alarak anlatan Ömer Döngeloğlu, asr-ı saadetten yola çıkarak tavsiyelerde bulunuyor. Kendine özgü samimi anlatımıyla izleyicinin sevgisini kazanan Ömer Döngeloğlu, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle, Hz. Muhammed’i görme şerefine erişen sahabelerin yaşamlarından kesitlerle İslam’ın bilinmeyen taraflarına Kur’an-ı Kerim rehberliğinde ışık tutuyor.

Tarihin tozlu sayfalarında kalanların gün yüzüne çıkarıldığı  ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de izleyicilerden gelen sorular da cevaplanıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana geldiği ‘’Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’’  her perşembe 23:15’te canlı yayınla Kanal 7’de…

Önden Gidenler programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Fatma Güngör

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Kübra Başer – Burcu Öner – Mansur Tatlıdil

Sunucu : Ömer Döngeloğlu

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE