Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

 

19 Ocak 2017, Perşembe

ZİKİR NEDİR?

Dini konularda merak edilenlerin İslam tarihinden örneklerle anlatıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta Müslümanlar için Allah’ı zikretmenin önemi hakkında bir sohbet gerçekleştirilecek.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla ekranlara gelen ‘Önden Gidenler’de bu hafta zikir ile ilgili merak edilenler ekrana taşınacak. Döngeloğlu, Allah’ı anmanın faziletlerini canlı yayında izleyiciye aktaracak. ‘Zikir ne demektir? Zikrin şekli var mıdır? Zikir çekmenin vakti var mıdır? Dünyevi bir istek için zikir çekilir mi? Hz. Muhammed’in ümmetinden çekmesini istediği zikir var mıdır? Yüksek sesle zikir çekmek caiz midir? İslam’da toplu zikir var mıdır? Zikir çekerken kendinden geçmenin dini hükmü nedir? Zikir sayısı önemli midir?’ sorularının yanıt bulacağı programda zikretmenin adabı üzerine konuşulacak.

İslam tarihinin önemli olaylarının ekrana taşındığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 22:40’da canlı yayınla Kanal 7’de.

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

İslamiyeti aslına uygun yaşamak ve öğrenmek isteyenlere Kur’an-ı Kerim ve Asr-ı saadetten yola çıkarak tavsiyelerde bulunan ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’ Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor.

Asr-ı saadette yaşananların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Ömer Döngeloğlu’nun kendine özgü anlatımıyla ekranlara gelen ‘Önden Gidenler’de; Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle, Hz. Muhammed’i görme şerefine erişen sahabelerin yaşamlarından kesitlerle İslam’ın bilinmeyenlerine ışık tutulacak. Tarihin tozlu sayfalarında kalanların gün yüzüne çıkarıldığı  ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de izleyicilerden gelen sorulara da Kur’an-ı Kerim rehberliğinde cevap aranıyor.

İslam tarihinin önemli olaylarının ekrana taşındığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 22:40’da canlı yayınla Kanal 7’de.

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Fatma Güngör

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Kübra Başer

Sunucu : Ömer Döngeloğlu

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE