Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum


25 Haziran 2017 Pazar

MEDENİYETLER BEŞİĞİ KUDÜS’TEN FARKLI GÖRÜNTÜLER
Dünyanın farklı köşelerini izleyiciler için keşfeden Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum Ramazan boyunca olduğu gibi bayramda da keyifli görüntülerle izleyici karşısına çıkıyor. Özlem Tunca bayramın ilk gününde Kudüs’teki gezisine kaldığı yerden devam edecek.

Dünyayı Geziyorum Ramazan Bayramını Kudüs’te karşılıyor. Özlem Tunca üç büyük dine mensup insanları topraklarında barındıran Kudüs’ü keşfetmeye devam ediyor. Surların arasında yıllardır süre gelen geleneksel yaşamların izini süren Tunca, Kudüs’teki Müslümanların hayat tarzlarını yakından takip edecek. Hz. Meryem’in doğduğu rivayet edilen evin yer alacağı Dünyayı Geziyorum, bu evin Hristiyanlar için önemini ekrana taşıyacak. Dünyayı Geziyorum Kudüs’ün otantik sokaklarını gezerken, Kudüs’ün farklı dinleri farklı kültürleri harmanlayan tarihine ışık tutacak.

Özlem Tunca’nın diğer bir durağı ise Yahudiler için büyük öneme sahip olan Ağlama Duvarı olacak. Bu duvarda ibadet edenleri görüntüleyen Dünyayı Geziyorum ekibi, duvarın tarihine değinecek.

Dünyayı Geziyorum Ramazan ayı boyunca Her Pazar 14:55’te Kanal 7’de…

****

ÖZLEM TUNCA VE  MİNİK GEZGİN YAKUPCAN’IN DÜNYA TURU

Gezi programlarına yeni bir soluk getiren Özlem Tunca, küçük gezgin oğlu Yakupcan’ın da eşlik ettiği Dünyayı Geziyorum’ Kanal 7’de olmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanını gezip farklı kültürleri ekrana taşıyan Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Adım adım dünyayı keşfe çıkaran ‘Özlem Tunca’ yeni seyahat rotaları ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Bilinmeyen kültürleri, gelenekleri ve yaşamları ekrana getiren Özlem Tunca, minik oğlu Yakupcan’la çocuklu ailelerin kafalarında oluşan soru işaretlerini gideriyor. Eşsiz doğa manzaraları, tarih kokan sokaklar, önemli mimari yapıtlar, dünya mutfağından ilginç lezzetler ve farklı inanışlara ait ritüller Dünyayı Geziyorum’da yer alıyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve heyecan yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’  herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini de ekrana taşıyor.

Oturdukları yerden dünyayı gezmek isteyenlerin programı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 14:55’te Kanal 7’de…

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE