Yabancı Sinema ‘Beşikten Mezara’

Kanal 7’den başrollerinde dövüş filmlerinin usta ismi Jet Li ve rap müziği sanatçısı DMX’in yer aldığı aksiyon dolu bir film ekrana geliyor; Beşikten Mezara.

Los Angeles şehrinin en azılı hırsızlık şebekesinin başındaki isim olan Tony Fate, çetesiyle birlikte paha biçilemeyen elmasları çalmaya kalktığında hiç alışık olmadıkları bir durumla karşılaşır. Karşılarına her zaman olduğu gibi Los Angeles polisi değil, Taiwanlı bir hükümet ajanı olan Su çıkmıştır. Aslında Su’nun peşinde olduğu kişi Fate değil, uluslararası azılı bir suçlu olan Ling’dir. Ling peşine düştüğü elmasları Fate’den alabilmek için, onun hayatta en çok değer verdiği varlık olan kızını kaçırır. Fate de çaresiz, eski ortağı olduğu için Ling’i en iyi tanıyan kişiyle, ajan Su ile işbirliği yapmak zorunda kalır. Böylece dünyada en son ortaklık yapacak iki insan güçlerini birleştirmek zorunda kalır. Kızını kaçıranlar onu elmaslarla değiştirmek istemektedirler. Kızını kurtarmak isteyen lider Tayvan İstihbaratında görevli bir memur ile alışılmadık bir ittifaka girer. Böylece bu ilginç takımın, yeni bir ölümcül savaş silahının dağılmasına neden olacak konumdaki, kıymetli elmasları bulmak için zamana karşı yarışı başlar.

Yönetmen: Andrzej Bartkowiak
Oyuncular: Jet Li, Anthony Anderson, Kelly Hu, Mark Dacascos, DMX, Daniel Dae Kim, Gabrielle Union, Chi McBride, Randy Couture, Martin Klebba, Tom Arnold, Kevin Grevioux, Ron Yuan, Erik Betts, Gwen Mcgee, Paige Hurd, Julie Du Page
Müzik:  John Frizzell, Damon ‘grease’ Blackman
Görüntü Y.: Daryn Okada
Senaryo: Channing Gibson, John O’Brien
Yapımcı: Susan Downey, Joel Silver, Herb Gains, Richard Mirisch, Gil Williams, Melina Kevorkian, Ray Copeland
Yapım: 2003 – ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
Süre: 101 dakika

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE