TV Filmi ‘Baba Evi’

KOŞULSUZ SEVGİ

Parçalanmış bir aile… İnatçı bir baba ve sönmüş bir ocağı yeniden diriltmek için verilen büyük mücadele…Yıllar önce, babasına karşı çıkarak kasabanın yakışıklı delikanlısı Serkan’la evlenip İstanbul’a yerleşen Ayşe için evlilik kısa sürede bir kabusa dönüşmüştür. Kocasının kumar ve alkol düşkünlüğüne bir de Ayşe’ye attığı dayaklar eklenince, Ayşe’nin tek çıkar yolu kalmıştır. Oğlu Burak ve kızı Zehra ile baba evine dönmek.

Ayşe çocuklarını da yanına alarak kasabaya babasının evine döner. Ancak, inatçı ve otoriter bir adam olan babası Usta Ahmet, Ayşe’yi affetmeye yanaşmamaktadır. Ayşe çaresiz ölen kayınpederinden kalan virane bir eve yerleşir. Yeniden hayata tutunmaya çalışırken,  Usta Ahmet ve torunu Burak arasında sıcak, samimi bir ilişki başlar. Ancak bu dede-torun ilişkisi gene de parçalanmış bir aileyi toparlamaya yetmeyecek gibi görünmektedir.

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: İsmail Kılıçarslan
Müzik: Gündoğar
G. Yönetmeni: Turgay Aksoy
Kurgu: Necdet Tok
Oyuncular: İbrahim Kalkan, Züleyha Karyağdı, Burak Göncü, Birsen Menekşeli, Güngör Vanlı, Muzaffer Çetinyılmaz, Şahin Özgenç, Sibel Türkoğlu, Cansu Çınar
Yapım: Kanal 7/2006

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE