TV Filmi ‘Fadime’nin Destanı’

SONU İNCE HASTALIĞA VARAN BİR SEVDA YOLCULUĞU

Kanal 7, TV Filmleri kuşağında gözyaşları içinde izleyeceğiniz bir türkü hikayesi; FADİME’NİN DESTANI.

Fadime ile Yakup ailelerinin bütün karşı çıkmalarına rağmen iki sevgilidir.  Köyün en zengin ailesinin tek oğlu olan Yakup, babası tarafından yine kendileri gibi zengin bir ailenin kızıyla evlendirilmek istenmektedir. Yakup ise babasının bütün itirazlarına rağmen Fadime ile evlenmeyi kafasına koymuştur. Oğluna söz geçiremeyen Mevlüd Ağa türlü entrikalar çevirerek Fadime hakkında köyde dedikodular çıkarır, hatta kendi adamlarını Fadime’nin üzerine salar. Yakup’un ise Fadime’ye olan güveni sonsuzdur. Sonunda iki sevgili evlenmeyi başarırlar fakat evlendikleri gece Fadime öksürükler içinde yere yığılır. Yakup’u acı bir sürpriz beklemektedir. Doktor kontrol için eve geldiğinde her şey için artık çok geçtir. Fadime verem hastası olmuştur ve kimseyle bir arada bulunmaması gerekmektedir.

Fadime bu hastalıktan dolayı Yakup’u kendinden uzaklaştırmaya çalışır ama Yakup pes etmez. Babasına rest çeken Yakup doktorun şart koştuğu ilaç ve tedavi için gerekli parayı bulamaz ve sevdiği için son çare olarak babasının kapısına gider. Babası çok çirkin bir pazarlıkla istediği parayı Yakup’a verir; Fadime öldüğünde evine geri dönüp zengin ağa kızıyla evlenmeyi kabul edeceğine dair Yakup’la bir anlaşma yapar. Yakup çaresizlik içinde bu şartı kabul eder. Fakat Fadime ilaçlara rağmen günden güne erimektedir. Fadime bu amansız hastalıktan kurtulabilecek mi? Yakup’u bu zorlu sevda da nasıl bir son beklemektedir?

Genel Yönetmen: Zeynep Tor Yönetmen: Murat Düzgünoğlu Senaryo: Hayriye ErsözMüzik: Özkan Turgay Oyuncular: Şebnem Yüksek, Davut İnce, Güzin Usta, Nebi Yıldız, Songül Kaya, Emin Okkaya, Cemal Uçarman, Şükran Çağman, Edip Tutal Yapım: Tor Yapım / 2007

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE