TV Filmi ‘Hasret’

Hasret İzle

ADI GİBİ HAYATI DA HASRET DOLU KÜÇÜK BİR KIZ

TV Filmi “Hasret”te annesi tarafından bakıcıya terk edilen küçük kızın öz annesini bulma çabaları ve minik omuzlarına ağır gelen öyküsü anlatılıyor.

Yanlış bir evliliğin meyvesi olan Hasret anne ve babasının ayrılığıyla bakıcıya emanet edilir. Zengin bir adamla evlenen Hasret’in annesi, bir süre sonra girdiği renkli dünyanın büyüsüyle minik kızını unutur. Yaptığı işin karşılığını alamadığını düşünen bakıcı kadın ise öfkesini küçük kızdan çıkartır. Bakıcılığının karşılığı olarak minik Hasret’e adeta hizmetçilik yaptırır. Hiçbir şeyden haberi olmayan ve bakıcısını gerçek annesi sanan Hasret ise kendisine nasıl böyle davranıldığını bir türlü anlamlandıramaz. Hasret, bir gün annesi sandığı kadının öz annesi olmadığını öğrenir. Küçük Hasret öz annesini aramak için evden kaçar ama bir süre sonra kızın kaybolduğunu anlayan kişiler Hasret’i polise teslim eder. Bakıcı kadın küçük kızı karakolda bulur ve eve geri götürmek ister. Hasret annesinin bu kadın olmadığını söyleyince polis öz annesini arayıp bulur. Anne sevgisine muhtaç büyüyen Hasret, annesine kavuşmanın sevincini yaşayamaz. Öz annesi onu kabul etmez.

Hasret’e bakması karşılığında yüklü miktarda parayı alan bakıcı kadın ortadan kaybolunca talihsiz kız yalnız başına kalır. Küçük yaşta hayatın tüm zorluklarıyla karşılaşan Hasret’in şansı bırakıldığı kafede dönmeye başlar. Kısacık hayatı boyunca karşılaştığı kötü insanlar ona iyi insanların varlığını unutturmuş olsa da, kader insana taşıyabileceğinden fazla yük yüklemez. Küçük omuzları bu yükün fazlasını kaldıramayacağı anda Hasret’in hayatında değişiklikler başlar.

Yapımcılar: Osman Sönmez-Ahmet Sönmez
Yönetmen: Uğur Akça
Senaryo: Nalan Merter Savaş
Görüntü Yönetmeni: Cafer Gebetaş
Dublaj Yönetmeni: Coşkun Tonga
Müzik: Gökhan Tamir
Sanat Yönetmeni: Yeliz Eroğlu
Kostüm: Ebru Tunçoktay
Uygulayıcı yapımcı: Recep Bayburt
Yapım koordinatörü: Nihat Sönmez
Oyuncular: Berfin Ün, Ece Güzel, Ş. Gönül Şahin, Ahmet Bilgin, Zeynep Anacan, Suna Sancaktar, Nilgün Atılgan
Yapım: 24 Kare Film

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE