TV Filmi ‘Kenan’da Bir Kuyu’

BİR BABANIN VE OĞLUN YILLAR SONRA GERÇEKLEŞEN KAVUŞMA SERÜVENİ

Kanal 7’den güçlü oyuncu kadrosu, etkileyici senaryosu ve çarpıcı çekim planlarıyla, görsel bir şölen eşliğinde izlenecek bir televizyon filmi daha: KENAN’DA BİR KUYU… Bir babanın ve oğlun yıllar sonra gerçekleşen kavuşma serüveni…

Osman yıllardır Almanya’da olan babasının yolunu hasretle beklerken babasından gelen bir mektupla hasretlerinin biteceği haberini alır. Umutla her gün babasının geleceği günü gözlemeye başlar. Ancak günler geçmesine rağmen babası hala ortalıkta yoktur.  Hasta annesi ise bu bekleyişe daha fazla dayanamaz ve ölür. Osman artık bir başına kalmıştır.

Bu arada babası ise, bilmeden dahil olduğu bir eroin mafyasında kuryecilik yaparken yakalanmış ve cezaevine düşmüştür. Suçsuzluğunu ispat edemeyen çaresiz adam 15 yıl hapse mahkum olur. Babasını beklemekten umudu kesen Osman ise akrabalarının onun için buldukları tek çözüm olan Yetiştirme Yurdu’na verilmiştir.

Babası Almanya’da cezaevinde çile çekerden Osman da yetiştirme yurdunda zor günler geçirmektedir. Bir gece yurt bekçisinin tecavüzüne uğrar ve o gün yurttan kaçma kararı alır.  Sokakta başıboş dolandığı bir gün yolu bir tefeciyle çakışır. Tefeci Nesim Bey kimsesiz olduğunu öğrendiği Osman’ı yanında barındırmak karşılığında, ondan işlerinde yardımcı olmasını ister. Tefeci Nesim Bey’in teklifine Osman çaresiz evet der.

Yıllar sonra Osman, Nesim Bey’in karanlık işlerine kendini iyice kaptırmış ve mutsuz bir yaşamın içinde sıkıntılı günler geçirmektedir. Psikolojisi iyice bozulan Osman, başta sevgilisi Suna olmak üzere etrafında ki tüm iyi niyetli insanları da kırmaktan çekinmez. Bu arada cezası dolan babası da hapisten çıkmış ve eşinin ve oğlunun peşine düşmüştür. Nesim Bey, çaresiz babaya bir iyilik yapmak ister ve Osman’ı kirli geçmişinden kurtarıp babasının yayına dönmesini sağlamak için kurnaz bir plan hazırlar. Osman ise yıllardır sebebini bile bilmeden kin beslediği babasını tanımamakta ısrar etmektedir.

Yönetmen: Gül Güzelkaya
Senaryo ve Öykü: Süleyman Çobanoğlu
Müzik: Alpay Ünyaylar, Oyuncular: Engin Yüksel, Birol İmamoğlu, Burcu Sahinoğlu, İsmail Ün, Burcu Güven, Suat Keskin, Mine Bolat, Hasan Nail Canat, Jülide Güven, Orhan Aydın, Hasan Karcı, Kamil Sesli, Nail Esat, Sait Genay

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE