TV Filmi ‘Küçük Kalpler’

SENEDE BİR GÜN BİLE OLSA ÇARPSIN KÜÇÜK KALPLER

Zeynep ve Murat anne babası boşanmış iki kardeştir. Mahkeme Zeyneb’i annesine, Murat’ı da babasına vermiştir. Adliye önünde iki kardeş ‘senede bir gün’de olsa bir araya geleceklerine söz verirler.

Zeynep ve Murat ayrı ayrı şehirlerde hayatlarını devam ettirmeye başlarlar. Yılda bir kez de olsa bir araya gelmek için çaba gösteren iki kardeşin önüne bir sürü engel çıkmaya başlar.

Murat, kötü bir üvey annenin eline düşmüştür. Küçük yaşta çıraklığa başlamak zorunda kalan küçük çocuk bir yandan da okula gitmeyi istemektedir. Zeynep de başka bir şehre gitmiş. O da küçük yaşta hayat kavgası vermeye başlamıştır. Küçük elleriyle yatalak bir kadının temizliğini yapmaktadır. Günler geçer ve iki kardeşin sene de bir gün de olsa buluşmak için söz verdikleri gün gelip çatmıştır. Zeynep başka bir şehirde, Murat emir altında… Küçük kalpler yine bir arada çarpabilecek mi? İki kardeş eski günlerdeki gibi el ele dolaşma imkanı bulacak mı? İki kardeşin hasretle dolu hayatının anlatıldığı “Küçük Kalpler”
Kanal 7’de.

Yönetmen:
Taner Tunç, Senaryo: Hayriye Ersöz, Müzik: Arthause, Görüntü Yönetmeni: Tahir Zencirbağ, Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok, Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi
Işık Şefi: Bahadır Çolak
Kurgu: Mehmet Atan
Oyuncular: Zeynep  Çopur, Selim Turgay Deli, Bilge Parlak, Yusuf Ünal, Yaren Aynuz, Şener Savaş, Özlem Argon, Yaşar Karakulak, Aziz  İzzet Biçici, Nadir  Ersoy, Asuman Kostak,  Sinem  Karanfil, Türel  Sağlam, Ahmet  Ali Micanoğlu, Merve  Uçar, Nersin  Uçak,  Ceren Ertuğrul, Suat Geyik, Engin Kahya, Nurhan Demirhan
Yapım: Halk Film,  95’, 2012

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE