TV Filmi ‘Nene’

BİR NENE İLE TORUNU BULUŞTURAN NOKTA

Kanal 7 Televizyon Filmleri kuşağında bu hafta; yaşlı bir nene ile torunu arasındaki kuşak çatışmasını anlatan hüzünlü bir öykü ekrana geliyor.

Eli ayağı zor tutan kocamış köylü bir nene ile konforlu şehir hayatına alışmış afacan torunun bir aylık zorunlu birliktelikleri… Yıllar önce eşini kaybeden İlhan, iş seyahati nedeniyle oğlu Berk’i köydeki evinde yaşayan annesine bırakmak sorunda kalır. Oğlunun bütün diretmelerine karşın İlhan oğlunu annesine teslim ederek oradan ayrılır. Fakat ilk kez evine gelen torununun çevresinde dört dönen, mutluluktan ona nasıl davranacağını şaşıran nene, torununun huysuz davranışları karşısında çok şaşırır.

Nenesi Berk’in huysuzluklarının, yakınmalarının köye alışamamasından kaynaklandığını düşünmektedir. Oysa torunu İstanbul’da bıraktıklarını düşünmekte, telefonu, televizyonu bile olmayan bir köyde hapsedildiğini düşünerek hıncını nenesinden almaktadır. Üstelik her tarafı buruşuk bir kadınla aynı evde yaşamaktan da çok sıkılmaktadır.

Zaman içinde nenesinin her davranışı Berk’e batmaya başlar. Şımarık torun, nenesi üstüne düştükçe zavallı kadına yapmadığını bırakmaz. Sonunda da köyden kaçmaya karar verir.

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Oyuncular: Fatma Günişen, Yusuf Faruk Tunç, Güngör Varlı, Asuman Arı, İbrahim Kalkan, Ulvi Arı, Hikmet Ayyıldızlı, Yüksel Pet, Havva Demirkol
G.Yönetmeni: Hüseyin Özşahin
Müzik: Serkan Akgün
Kurgu: Necdet Tok
Koordinatör: Arif Hakverdi
Yapım: Halk Film – 2007
Süre: 86’

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE