TV Filmi ‘Umut Hiç Bitmeyecek’

UMUDA TUTUNMAK

Avukat Erdal ve eşi Hale uyumsuz bir evlilik yaşamaktadırlar. En küçük meselede dahi aralarında uyumsuzluk yaşayan çiftin evlilikleri gün geçtikçe kötüye gitmektedir.

Selma üniversite mezunu olmasına rağmen bir iş bulamamıştır.  Babası Bedri alkolik bir kişi olduğundan evin tüm yükü annesinin sırtındadır. Bedri sarhoş olarak eve geldiği bir akşam çıkan tartışma sonucunda karısı tarafından yanlışlıkla öldürülür. Selma’nın babası mezara annesi de hapse girer.

Bu olaydan kısa bir süre önce bir vesileyle Selma ile tanışan Erdal eşiyle yaşadıklarının aksine onunla çok uyumlu bir ilişki sürdürmektedir. Annesinin hapse girmesinden sonra kardeşlerinin geçimi Selma’nın omuzlarına biner. Erdal Selma için iş bulur ve Selma’nın annesini hapisten kurtarmak için bir umut olur.

Erdal, eşi Hale’ye artık boşanmak istediğini söylediğinde Hale buna şiddetli bir şekilde karşı çıkar. Hale, Selma ile yüzleşerek Erdal’la evli olduğunu anlatır. Erdal’ın evli olduğunu öğrenen Selma da evli bir erkekle beraber olamayacağını belirtir. Erdal Selma’ya eşinden boşanacağını söylese de Selma’nın kararı değişmez. Fakat mutluluk onları tekrar nerede ve ne zaman bulacaktır bilinmez… Çünkü onlar için umut hiç bitmeyecektir…

Yönetmen: Ahmet Sönmez
Senaryo: A.Orçun Okşar – E. Fulya Tanrıkulu
Müzik: Gökhan Tamir
Oyuncular: Tarık Köksal, Gülşah Şahin, Betül Ahçıoğlu, Halil Kumova, Başak Parlak, Tibet Mentaş, Gül Saylavi
Yapım: Oba Film/ 2006

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE