Bahar Kapıda

03 Aralık 2023, Pazar

KADIN MAHKUMLARIN GÖZÜNDEN CEZAVİNDE YAŞAM BAHAR KAPIDA’DA

Ekranların enerjik sunucusu Bahar Gelir’in sunduğu Bahar Kapıda, Anadolu’yu baştan başa gezip dolaşmaya devam ediyor. Bambaşka hayatları ekranlara taşıyan Bahar Kapıda ekibi, bu hafta Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumları’nda mahkum olan kadınların hayat hikayeleriyle izleyenlerinin karşısına çıkıyor. Mahkumların cezaevinde geçirdiği bir günü kendi ağızlarından dinleyen Gelir, başka dünyalara kapı açıyor.

Türkiye’nin dört bir yanını karış karış gezen Bahar Kapıda, hayatın içinden kareleri, acı tatlı anıları ve ilginç hikayeleri izleyenleriyle paylaşıyor. Bahar kapıda, bu hafta Ankara Ceza İnfaz Kurumlar’ında mahkum olan kadınların hayat hikayelerini izleyenleriyle paylaşmaya devam ediyor. İlginç yaşanmışlıklar, sevdiklerine karşı duyulan özlem, pişmanlıklar… Parmaklıklar ardında geçen bir hayatın bir gününü kadın mahkumların gözünden ekranlara taşıyan Gelir, onların duygularına tercüman oldu.

Kadın mahkumların mantı atölyesi, tekstil atölyesi gibi işlerde çalışarak kendilerine meslek edindiklerini ve ekonomiye katkıda bulunduklarını gören Bahar Gelir, kadın mahkumların yaptıklarından duyduğu pişmanlıkları, çocuklarına duydukları özlemi ekranlara taşıdı. Zaman zaman yürek yakan türkülerin eşlik ettiği sohbetlerde, bir an önce çocuklarına kavuşmak isteyen annelerin hislerini paylaşan Gelir, bir kadın mahkumun “Ben iki yıldır çocuklarıma hasret yaşıyorum, onlar bana karşı soğuklar ama ben onlar için ayakta durmaya çalışıyorum” sözleri duyunca duygusal anlar yaşadı.

Anadolu’nun her köşesinden hayata dair kareler ve meraklı sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile her hafta sonu 21.20’de Kanal 7’de…

***

ANADOLU’YA BAHAR GELİYOR

Her köşesi ayrı bir güzelliğe ve köklü bir tarihe sahip olan Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapı’da, yurdun doğal güzelliklerini, tarihi mirasını, yemeklerini, gelenek göreneklerini, babadan miras kalan meslekleri ve tanık olduğu bambaşka hayatları kanal 7 ekranlarına taşıyor.

Dağ bayır, bağ bahçe, dere tepe gezerek Anadolu’nun her yöresinin kendine özgü meşhur yemeklerini tadan, evlere konuk olan, yöre halkıyla keyifli sohbetler gerçekleştiren, kimi zaman eğlenceli kimi zaman acıklı hayat hikayeleri dinleyen Bahar Kapı’da, Bahar Gelir’in sunumuyla Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

Anadolu insanının kültürel motiflerle bezenmiş yaşantısını, örf ve adetlerini, yüzyıllardır uygulanan geleneklerini, tarladan sofralara kadar uzanan yiyeceğin öyküsünü, hayvancılığın hikayesini keyifli bir sunumla ekranlara taşıyan Bahar Kapı’da, Kanal 7 izleyicisini keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Anadolu’nun her köşesinden eğlenceli anlar, meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla hafta sonu 21:20’de Kanal 7 ekranlarında…

Bahar Kapıda programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan
Yapımcı Yönetmen: Fatma Güngör
Sunucu: Bahar Gelir

Kanal 7 Avrupa ve Ülke TV Frekans Değişimi
İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE