Necmettin Nursaçan’la Sohbetler

20 Ocak 2017, Cumartesi

İSLAM’DA KOMŞULUK

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Hafta Sonu Sohbetleri’nde bu hafta İslam’a göre komşuluk hakları üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Cumartesi sabahlarını taçlandıran Nursaçan’la Hafta Sonu Sohbetler’inde bu hafta, komşuluğun önemi ve komşuluk ilişkilerinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında İslam’ın önerileri ekrana taşınacak. Nursaçan, komşuluk hakkına dair önemli hususları anlatırken ‘Vefat eden kişi için komşuların şahitliğinin önemi nedir? Ahirette düşmanlığa dönecek dünya dostluğu hangisidir? Dini konularda irşat da komşuluk haklarından mıdır?’ sorularına yanıt verecek.

‘Nursaçan’la Hafta Sonu Sohbetleri’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 09:45’te Kanal 7’de…

***

CUMARTESİ SABAHLARI NURSAÇAN’LA SOHBETLER İLE NURLANIYOR

Nursaçan’la Sohbetler, İslamiyet’i doğru bir biçimde yaşamak için izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’de; İslam dininin önemi, kutsal değerler, müminlerin günlük hayatta dikkat etmesi gereken hususlar Kur’an-ı Kerim ışığında anlatılıyor.

İzleyiciler soruyor, Necmettin Nursaçan canlı yayında cevaplıyor, Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanıyor. İslam’ı daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’de, peygamberlerin hayatlarından örnekler, İslam önderi Hz. Muhammed’den hadisler, İslam tarihinden merak edilen konular yer alıyor.

‘Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 09:45’te Kanal 7’de…

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı/Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Kübra Başer

Program Sunucusu: Ayşe Güler Alaca

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE