Necmettin Nursaçan'la İftar Saati

Her Akşam 18.50

UMRE HEDİYESİ KAZANAN İZLEYİCİNİN DAVRANIŞI HERKESİ DUYGULANDIRDI

Muhsin Bay’ın sunduğu, Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle eşlik ettiği İftar Saati’nin dün yayınlanan bölümünde, Umre hediyesi kazanan izleyici, hakkını maddi durumu olmayan birine devretmek istediğini söyledi. “Hakkımı, hali vakti olmayan birine vermek istiyorum” diyen izleyici stüdyodakiler tarafından alkışlandı.

Kanal 7’de Ramazan ayına özel ekranlara gelen İftar Saati programı, dünkü yayınında duygu dolu bir ana tanıklık etti. İki günde bir olmak üzere, programın yayın saati boyunca verilen 4 şifreyi ve Necmettin Hoca’nın yönelttiği soruyu doğru bilen bir izleyiciye Umre hediyesinin verildiği programın dünkü talihlisi Münire Halim oldu. Programa Almanya’dan katılan Münire Halim isimli izleyici , programın farklı dilimlerinde verilen ‘Kutsal topraklara yolculuk başladı’ şifresini ve Necmettin Hoca’nın yönelttiği, ‘İlk iman eden çocuk kimdir?’ sorusunun cevabını doğru yanıtlayarak kutsal toprakları ziyaret etme hakkına sahip oldu. Münire Hanım kazandığı hediyeyi, “Ben kutsal topraklara gittim, gördüm. Elbet tekrar tekrar gitmek isterim. Ancak bana verdiğiniz bu hakkı, ben hali vakti yerinde olmayan her hangi birine vermek istiyorum.” diyerek ihtiyaç sahibi birine verilmesini istedi.

Necmettin Hoca ise davranışı karşısında alkışlanan Münire Hanım’a, “Ne kadar güzel bir davranış, sizi tebrik ederim.” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

İftar Saati, Ramazan ayı boyunca her gün saat 17:45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

Eklenme Tarihi: 2016/06/14
Kanal 7 Avrupa ve Ülke TV Frekans Değişimi
İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE