Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

 

17 Şubat 2019, Pazar

MASAL DİYARI LAPONYA DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta bembeyaz kar manzaralarıyla Finlandiya Laponya’dan izleyici karşısına çıkıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta masal dünyasından fırlamış gibi duran Finlandiya Laponya’dan evlere konuk oluyor. Finlandiya’ya varır varmaz kendisini doğaya atan Özlem Tunca ilk olarak geyiklerin çektiği kızaklarla safariye gitti. Laponya’nın çamlarla bezeli ormanında benzersiz bir geziye çıkan Dünyayı Geziyorum ekibi kar ve ormanın uyumuna hayran kaldı. Safarinin sonunda geyik çiftliğine giden Özlem Tunca ve Yakupcan geyikleri elleriyle beslerken renkli görüntülere imza attı. Soğuk bir iklimin hüküm sürdüğü Finlandiya’da tamamen buzdan yapılmış bir otelin olduğunu duyan Özlem Tunca soluğu bu otelde aldı. Mevcut her detayın buzun şekillendirilmesiyle oluştuğunu gören Tunca gözlerine inanamadı.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak donmuş gölün üzerinde özel kar araçlarıyla keyifli bir geziye çıktı. Laponya’nın muhteşem ormanları arasında gezen Özlem Tunca izleyicileri için benzersiz görüntüler derledi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL 7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE