Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

22 Mayıs 2022, Pazar

SHARM EL ŞEYH’İN EŞSİZ PLAJLARI DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Türkiye ve dünyadan benzersiz görüntülerle izleyicisiyle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Mısır’ın tatil beldesi Sharm El Şeyh’teki gezisine kaldığı yerden devam edecek.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri ekrana getiren Dünyayı Geziyorum izleyicilerine oturdukları yerden dünyayı gezme olanağı sunuyor. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta piramitleriyle ünlü Mısır’ın görenleri kendisine hayran bırakan tatil beldesi Sharm El Şeyh’ten renkli görüntülerle ekranlardaki yerini alacak. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta ilk olarak tekne turuna çıktı. Turkuaz renkli sularda dalış yapan Özlem Tunca ve Yakupcan, denizin altındaki yaşamı keşfetti. Rengarenk balıkları yakından izleyen Özlem Tunca ve Yakupcan izleyicileri için benzersiz kareler derledi. Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki durağı binlerce yıllık tarihin izlerini bugüne taşıyan müze oldu. Mumyalanmış hayvanları gören Özlem Tunca, Mısır’daki mumyalama geleneği hakkında bilgi verdi.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Sharm El Şeyh’in kent merkezine gitti. Özellikle akşamları canlanan caddeleri dolaşan Özlem Tunca, Sharm El Şeyh’te gece hayatını gözlemledi.

Ekranların sevilen ismi Özlem Tunca’nın sunduğu Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:10’da Kanal 7’de…

***

TÜRKİYE VE DÜNYADAN EŞSİZ GÖRÜNTÜLER  DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Ekranların sevilen yüzü Özlem Tunca, Türkiye ve dünyadan renkli görüntüleri ekrana taşıyor. Anadolu’nun cennet köşeleri, dünyanın farklı noktalarından renkli kareler ve çok daha fazlası Dünyayı Geziyorum ile ekrandaki yerini alıyor.

Yıllardır yaptığı programlarla Türkiye ve dünyadan benzersiz manzaralarla evlere konuk olan Dünyayı Geziyorum yeni rotalar çiziyor. Türkiye ve dünyadan benzersiz manzaralar, birbirinden farklı gelenekler, binlerce yıllık tarihi eserler ve ilginç kültürler Dünyayı Geziyorum ile izleyenlerin karşısına çıkıyor. Adana’nın Taşköprü’sü, Maldivler’in turkuaz renkli suları, Ürdün’ün Petra Antik kenti, Nevşehir’in Kapadokya’sı… Görülmeye değer manzaralar, geçmişe ışık tutan tarihi eserler ve doğanın keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri Dünyayı Geziyorum ile Kanal 7 ekranlarından evlere ulaşıyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

Kanal 7 Avrupa ve Ülke TV Frekans Değişimi
İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE