Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

 

15 Eylül 2019, Pazar

HORASAN’IN TARİHİ DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta İran Horasan’daki keşfine kaldığı yerden devam ediyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta Selçuklu Devleti’nin izlerini barındıran İran Horasan’dan evlere konuk oluyor. Dünyayı Geziyorum ekibi Horasan’da ilk olarak tarihi asırlar öncesine giden bir konağa misafir oldu. Horasan kültürünü hissetmek isteyenlerin tercih ettiği konağı gezen Özlem Tunca, konağın tarihine de değindi. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Horasan’ın önemli tarihi eserlerinden Ratkan Kulesi’ne gitti. İlhanlılar Dönemi’nden kalan bu önemli eserin tarihini anlatan Özlem Tunca, kulenin ince işçiliği karşısında hayranlığını gizleyemedi. Özlem Tunca daha sonra rotasını Fars kökenli büyük alim İmam Gazali’nin türbesine çevirdi. Gazali’nin öğütlerinden örnekler veren Özlem Tunca türbenin başında dua etti.

Dünyayı Geziyorum ekibinin İran’daki son durağı Büyük Horasan Müzesi oldu. Horasan ve çevresinin tarihini gözler önüne seren bu büyük müzeyi gezen Özlem Tunca farklı medeniyetlere ait eserleri yerinde gördü.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL 7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar  Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE