Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

16 Aralık 2018, Pazar

İRAN’IN MEŞHUR TARİHİ ESERLERİ DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta İran’daki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta tarih kokan meydanları, ilginç gelenekleriyle İran’dan izleyici karşısına çıkıyor. Özlem Tunca’nın İran’daki ilk durağı dünyaca meşhur Otuz Üç Gözlü Köprü oldu. 1602 yılında inşa edilen köprünün tarihini anlatan Özlem Tunca köprüyü yakından inceledi. Dünyayı Geziyorum daha sonra İran’ın ihtişamlı saraylarından biri olan Çok Sütunlu Saray’ı gezdi. Yemyeşil bahçesi ve görkemli yapısıyla yıl boyunca binlerce turisti ağırlayan sarayı gören Özlem Tunca ince işçilik karşısında hayran kaldı. Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki durağı dünyaca meşhur Sallanan Minare oldu. Minarenin içerisindeki görevlilerin minareyi salladıklarını gören Tunca gözlerine inanamadı.

Dünyayı Geziyorum son olarak Abbasi Kervansarayını ziyaret etti. Her köşesinde farklı zenginlikler barındıran ve hala insanlara konaklama hizmeti veren kervansarayın öyküsünü kervansaray müdüründen dinleyen Özlem Tunca çok etkilendi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL 7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE