Gündüz Gece

16 Kasım 2019, Cumartesi

TARİHİ HAN MURAT KÖPRÜSÜ’NDE IZGARA KEYFİ

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Şırnak’ın bilinmeyen yönlerini ekrana taşıyacak.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta Şırnak’ın renkli yüzüyle evlere konuk olacak. Kürşat Şırnak’ta ilk olarak gençlik merkezine gitti. Robotik kodlamada ileri düzeye gelen çocuklara katılan Kürşat, yapay zeka çalışmalarını görünce çok şaşırdı. Çocukların ürettiği robotları çalıştırmak isteyen Kürşat, eğlenceli görüntülere imza attı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı sanatın ilmek ilmek işlendiği dokuma atölyesi oldu. Kadınların bin bir emekle hazırladıkları işlemeleri ve oyaları gören Kürşat hayranlığını gizleyemedi.

Gündüz Gece ekibi son olarak tarihi 16. yüzyıla dayanan Han Mahmut Köprüsü’nü ziyaret etti. Gündüz Gece ekibi, önceki yıllarda sel suları nedeniyle zarar gören ve yapılan restorasyondan sonra eski günlerine dönen köprüde ızgara keyfi yaptı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’da Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRÜYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE