Mevlid Kandili Özel

17 Ekim 2021, Pazartesi

ALEMLERE NUR OLARAK GÖNDERİLEN HZ. MUHAMMED’İN DOĞUŞU KANAL 7’DE KUTLANIYOR

Varlığıyla kainata nur olan Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirişinin yıldönümü olan Mevlid Kandili, İstanbul’un önemli simgelerinden Fatih Camii’nden çok özel bir programla Kanal 7 ekranlarında kutlanacak. Mevlid Kandili Özel programı, Necmettin Nursaçan’ın duahanlığında, ünlü mevlidhan, hafız ve kârilerin okuyacakları Kur’an-ı Kerim’le gecenin önemini ekrandan izleyiciye ulaşacak.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü Mevlid Kandili Özel programı ile Kanal 7’de ihya edilecek. Güzel ahlakı, adaleti, Allah’a olan aşkıyla Müslümanlara öncülük yapan Hz. Muhammed’in doğduğu bu önemli gecenin duygusu Kur’an-ı Kerim’den sureler, dualar ve ilahilerle canlı yayında izleyiciye yaşatılacak. Açılış konuşmasını ve duahanlığını Necmettin Nursaçan’ın yapacağı programda Numan Duygu, Muhammed Yahya Yıldızhan, Adem Karabey, Hüseyin Baş, Aziz Hardal, Fatih Kaya okuyacakları Kur’an-ı Kerim ile gönülleri ferahlatacak. Ali Rıza Şahin ve ilahi grubu ise seslendirecekleri ilahilerle gecenin ruhunu ekranlara taşıyacak.

Hz. Muhammed’in doğduğu gecede, okunacak sureler, en güzel ilahiler ve mevlidler konuklara ve izleyenlere huzur dolu bir gece sunulacak.

Fatih Camii’nden gerçekleşecek Mevlid Kandili Özel programı 17 Ekim Pazar akşamı saat 19:15’te canlı yayınla Kanal 7’de.

 

Kanal 7 Avrupa ve Ülke TV Frekans Değişimi
İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE