Muhabbet Kapısı

01 Aralık 2022, Perşembe

BEKÂR ÖLMEK GÜNAH MIDIR?

Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta toplumun yapı taşını oluşturmak için atılacak ilk adım olan evlilik konusu detaylı bir şekilde ele alınacak.

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Mustafa Karataş bu hafta evlilik hakkında merak edilenleri İslam dini açısından değerlendirecek. Karataş ‘Eş seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? İslam’a göre evlilik öncesi birbirini tanıma süreci nasıl olmalıdır? Özel gün ve aylarda nikâh kıyılır mı? Çöpçatanlık İslami açıdan uygun mudur? İslamiyet’te geçici olarak anlaşmalı evlilik var mıdır? Müslüman olmayan biriyle evlenmek caiz midir? Bir insanın kısmeti bağlı olur mu? Hanımına annem, yavrum, kızım demek nikâhın düşmesine vesile midir? Bekâr ölmek günah mıdır? Anne babanın rızası olmadan evlenilir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09.50’de Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

***

İSLAMİYET’E DAİR MERAK EDİLEN KONULAR MUHABBET KAPISI’NDA

İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor.

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30’da Kanal 7’de…

Kanal 7 Avrupa ve Ülke TV Frekans Değişimi
İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE