Dünyanın Tadı

23 Şubat 2019, Cumartesi

KASTAMONU LEZZETLERİ DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Kastamonu lezzetlerini keşfetmeye devam ediyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Karadeniz’in gözde illerinden Kastamonu’da lezzet avına çıkıyor. Yasin Esirgenç bu hafta ilk olarak Kastamonu’nun siyez unlu yoğurt tatlısının yapımına eşlik etti. Yakupcan’la birlikte tatlının tadına bakan Yasin Esirgenç, izleyicileri için tatlının püf noktalarını öğrendi. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra soluğu Kastamonu konaklarından birinde aldı. Burada kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan soğan dolmasının tarifini öğrenen Yasin Esirgenç, yemeğin faydalarını öğrendi.

Dünyanın Tadı ekibi Kayseri’ye rakip olan Kastamonu pastırması imalathanesine gitti. Kastamonu pastırmasının Kayseri pastırmasından ayıran özelliklerini dinleyen Esirgenç bu farkı anlamak için pastırmanın tadına baktı.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE