Dünyanın Tadı

15 Aralık 2018, Cumartesi

PAKİSTAN’DAN ALIŞILMIŞIN DIŞINDA LEZZETLER

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta kardeş ülke Pakistan’dan alışılmışın dışında lezzetlerle evlere konuk oluyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta bol baharatla hazırlanan ilginç lezzetleriyle Pakistan mutfağına giriyor. Yasin Esirgenç Pakistan’da ilk olarak sokakta lezzet avına çıktı. Esirgenç, kendilerini gören bir Pakistanlının davetiyle tuzlu ve sütlü keşmir çayının tadına baktı. Pakistanlıların kahvaltı geleneklerini merak eden Dünyanın Tadı ekibi bir ailenin evine konuk oldu. Türkiye hayranı olan ailenin evinde hoş bir sohbete imza atan Esirgenç, kahvaltı sofrasında nihari adlı et yemeğini görünce gözlerine inanamadı.

Pakistan’ın ilginç lezzetlerini keşfe devam eden Dünyanın Tadı ekibi Pakistan’ın milli içeceğinin de ayran olduğunu öğrenince soluğu sokak satıcısında aldı. Ayranın içerisine su yerine süt, tuz yerine şeker eklendiğini duyan Yasin Esirgenç ayranın tadına bakarken eğlenceli görüntülere imza attı.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE